Lai visi būtu viens (Jņ. 17, 21)
Dēļ šiem vārdiem esam piedzimuši,
lai nestu pasaulē vienotību.
Chiara Lubich

“Redzi,​ ​es​ ​esmu​ ​Kunga​ ​kalpone,​ ​
lai​ ​notiek​ ​ar​ ​mani​
​pēc​ ​tava​ ​vārda.” (Lk.​ ​1:38)

FONTA LIELUMS  aA aA 
Dzīvības Vārds 2017.12

“Redzi,​ ​es​ ​esmu​ ​Kunga​ ​kalpone,​ ​lai​ ​notiek​ ​ar​ ​mani​ ​pēc​ ​tava​ ​vārda.”​ ​(Lk.​ ​1:38).

Jauna sieviete savās mājās Palestīnā, kas atrodas varenās Romas impērijas nostūrī, sastopas ar negaidītu un trauksmainu apmeklējumu: Dieva vēstnesis ierodas ar aicinājumu un gaida viņas atbildi.

“Priecājies!” saka Eņģelis viņu sveicinot, pēc tam viņš atklāj Dieva nesavtīgo mīlestību uz viņu un lūdz viņai sadarboties Viņa plāna realizācijā attiecībā uz cilvēci.

Marija pārsteigumā un priekā pieņem šo personīgo tikšanos ar Dievu un pilnībā ir gatava sevi veltīt šim uzdevumam, kas vēl nav skaidrs, balstoties uz pilnīgu uzticību Dieva mīlestībai.

Ar savu no sirds devīgo “Lūk, es esmu!” Marija nesvārstoties sevi noliek Viņa un cilvēku rīcībā tādā veidā visiem rādīdama spilgtu piemēru kā sekot Dieva gribai.

“Redzi,​ ​es​ ​esmu​ ​Kunga​ ​kalpone,​ ​lai​ ​notiek​ ​ar​ ​mani​ ​pēc​ ​tava​ ​vārda.”

Pārdomājot šos Evaņģēlija vārdus Kjāra Lubich rakstīja: “Dievam, lai sasniegtu savus nodomus, ir nepieciešamas personas, kas sevi pilnīgā kalpa pazemībā un gatavībā sevi nodod viņa rīcībā. Marija - patiess cilvēces pārstāvis, kas uzņemas tās likteni - ar šo nostāju pilnībā atraisa rokas Dieva radošajai darbībai. Taču par cik apzīmējums «Kunga kalps» neskaitot pazemību arī nozīmēja labdzimtību, un tika attiecināts uz lielajiem pestīšanas vēstures kalpiem kā Abrahams, Mozus, Dāvids un pravieši, Marija ar šiem vārdiem parāda visu savu lielumu”.

“Redzi,​ ​es​ ​esmu​ ​Kunga​ ​kalpone,​ ​lai​ ​notiek​ ​ar​ ​mani​ ​pēc​ ​tava​ ​vārda.”

Arī mēs varam atklāt Dieva klātbūtni mūsu dzīvē un klausīties to “vārdu” ar kuru viņš mūs uzrunā, aicinot šeit un tagad realizēt vēsturē viņa mīlestības plānu. Mūsu trauslums un vājuma apziņa varētu mums traucēt. Tādā gadījumā pieņemsim Eņģeļa vārdus: “Dievam nekas nav neiespējams” un paļausimies uz Dieva spēku vairāk kā 2 uz savējo.

Tādā veidā mēs atbrīvosimies no ierobežojumiem un pieņēmuma, ka paši varam tikt 1 Cfr. Chiara Lubich , Non perdere l’occasione, Citta Nuova, 25, [1981], 22, p. 40. 2 Lk. 1:37 galā ar visu, un atbrīvosim savu labāko potenciālu un spējas, par kuriem pirms tam nemaz nezinājām, kas savukārt mūs darīs spējīgus mīlēt.

Stāsta laulātais pāris: “Kopš laulības sākuma esam atvēruši savu māju bērnu ģimenēm, kuri ārstējas mūsu pilsētas slimnīcās. Kopumā mūsu māju ir apmeklējuši vairāk kā simts ģimeņu un mēs vienmēr centāmies viņiem radīt ģimenes izjūtu. Lai varētu šādi darboties bieži mums arī ekonomiski palīdzēja Providence, taču iesākumā bija nepieciešama mūsu gatavība. Nesen saņēmām naudas summu un domājām nolikt to malā pārliecībā, ka kādam tā būs nepieciešama. Patiešām, pēc neilga brīža pienāca šāds lūgums. Tā visa ir Dieva mīlestības spēle un mums ir jābūt gataviem to spēlēt”.

“Redzi,​ ​es​ ​esmu​ ​Kunga​ ​kalpone,​ ​lai​ ​notiek​ ​ar​ ​mani​ ​pēc​ ​tava​ ​vārda.”

Lai dzīvotu saskaņā ar šo Evaņģēlija vārdu mums var palīdzēt Kjāras ierosinājums pieņemt Dieva Vārdu kā to darīja Marija: “... ar pilnīgu gatavību apzinoties, kas tas nav cilvēka vārds. Dieva Vārds pats par sevi ir Kristus klātbūtne. Tātad pieņem sevī Kristu viņa Vārdā. Un ar aktīvu gatavību soli pa solim pielieto to praksē. Ja tā darīsi, pasaule no jauna ieraudzīs Kristu staigājam pa mūsu moderno pilsētu ielām, Kristus tevī, apģērbts tāpat kā visi, kas strādā birojā, skolā, visdažādākajās vietās, Kristus starp visiem.”

Šajā Adventa laikā centīsimies arī mēs līdzīgi kā Marija atrast nedaudz laika, lai paliktu “viens pret vienu” ar Kungu, piemēram, izlasot kādu lappusi no Evaņģēlija.

Centīsimies saklausīt Viņa balsi savā sirdsapziņā, kas izgaismota ar Vārdu un darīta jūtīga attiecībā uz brāļu vajadzībām ko sastopam.

Jautāsim: kādā veidā varu būt par Jēzus klātbūtni šodien, dot ieguldījumu savā dzīves vietā, lai darītu cilvēku dzīvi par vienu ģimeni?

“Šeit es esmu” atbilde, ļaus Dievam sēt mieru mums apkārt un augt priekam mūsu sirdī.

Letizia Magri